اسنپدراگون ۸۸۸ لایت احتمالا بدون مودم ۵G یکپارچه عرضه خواهد شد

یک تراشه‌ی قدرتمند دیگر راهی بازار میشود که با قیمت کمتری به دست کاربران خواهد رسید.
یک تراشه‌ی قدرتمند دیگر راهی بازار میشود که با قیمت کمتری به دست کاربران خواهد رسید.

شرکت کوالکام هر ساله چندین تراشه‌ی مختلف را برای گوشی‌های گوناگون راهی بازار می‌کند. به غیر از تراشه‌های پرچم‌دار قدیمی، این شرکت طی چند ماه گذشته از دو تراشه‌ی قدرتمند اسنپدراگون ۸۸۸ و اسنپدراگون ۸۷۰ رونمایی کرده که البته مورد دوم تقریبا همان اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس محسوب می‌شود. در هر صورت کاربران با بودجه‌های مختلف، می‌توانند گوشی‌های مبتنی بر تراشه‌های کوالکام را خریداری کنند.

حالا به نظر می‌رسد این شرکت قصد دارد یک تراشه‌ی قدرتمند دیگر را هم راهی بازار کند که با قیمت کمتری به دست کاربران خواهد رسید. به گفته‌ی یکی از افشاگران به نام Roland Quandt، کوالکام مشغول ساخت نسخه‌ی ضعیف‌تری از اسنپدراگون ۸۸۸ است. او می‌گوید این تراشه از شماره مدل SM8325 بهره می‌برد و برای یادآوری باید بگوییم که شماره مدل اسنپدراگون ۸۸۸ استاندارد SM8350 است.

این افشاگر بر این باور است که تراشه‌ی موردنظر از مودم ۵G یکپارچه بهره نمی‌برد اما شاید کوالکام مانند اسنپدراگون ۸۷۰، پشتیبانی از مودم ۵G جداگانه را برای آن امکان‌پذیر کند. باید خاطرنشان کنیم بهره‌گیری از مودم ۵G یکپارچه هزینه‌ی ساخت تراشه را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد و بنابراین عدم بهره‌گیری از این مشخصه، منجر به کاهش قابل توجه قیمت آن خواهد شد.

در رابطه با جزئیات این تراشه هنوز اطلاعات مشخصی فاش نشده است. ولی به احتمال زیاد مبتنی بر فناوری ساخت ۵ نانومتری خواهد بود. در هر صورت اگر این شایعه صحت داشته باشد، این تراشه احتمالا در کشورهایی که هنوز اینترنت ۵G ارائه نشده مورد توجه گسترده‌ی کاربران قرار می‌گیرد زیرا کاربران بدون پرداخت مبلغ بسیار زیاد، می‌توانند از توان پردازشی فوق‌العاده‌ای بهره ببرند.